Šis tas apie pinigus ir paskolas

paskolos išduodamos

paskolos išduodamosKą pagalvojate išgirdę žodį „paskola“? Susimąstote apie įsipareigojimus? Ar imate svajoti, ką veiktumėte gavę tam tikrą sumą pinigų? Šis klausimas nėra bandymas atlikti kokį psichologinį eksperimentą. Paprasčiausiai įdomu, kokia jūsų nuomonė apie pinigų skolinimąsi. Apie tai, kad paskolos išduodamos gana greitai, žino tikriausiai visi. Bet ne visada pavyksta šimtu procentų laikytis nustatyto skolos grąžinimo plano. Būtent todėl ir aktualu pateikti straipsnį apie pinigus.

Taip, tiesiai šviesiai – šis straipsnis yra apie pinigus. Eurai, grynieji, valiuta – žodžiai, kuriais dažnai vadinami smulkesni ir stambesni banknotai bei monetos. Kartais atrodo, kad bijoma ištarti „pinigai“. Pinigai – nei bjauriai skamba, nei cenzūros stokojama… Tai kodėl vengiama minėti? Gal nesinori prieiti prie esmės? Gal maloniau, kai skamba „mandresnis“ pavadinimas? O gal nesistengiama pasirodyti materialistais? Kad ir koks atsakymo variantas pasirenkamas, paskolos išduodamos ne raguoliais ir ne aukso luitais. Jų turinys yra ne kas kita kaip pi-ni-gai (ech, šis žodis netgi ritmingas…).

Skirtumai

X – pajamos, y – išlaidos, z – likutis. Jei uždirbate 500 eurų per mėnesį, tai x = 500. Jei jūsų išlaidos siekia 350 eurų, tai y = 350.

500 – 350 = 150. Remiantis ką tik sukurtu pavyzdžiu, asmeninis biudžetas nėra deficitinis, pajamos viršija išlaidas. Visgi vokietis ar norvegas 500 eurų atlyginimą, ko gero, vertintų kaip itin mažą. Ir tas vertinimas neatrodytų prasilenkiantis su realybe. Norite naujesnio automobilio? Hm, jei santaupos siekia 150 eurų per mėnesį, tai skrupulingai taupant metus laiko… pavyktų sukaupti 1900 eurų. Automobilį už tokią sumą įmanoma įsigyti, tačiau toli gražu ne naują ir ne apynaujį.

Kitas pavyzdys – namo statybos. Nesunku suprasti, kodėl paskolos taip dažnai išduodamos asmenims, planuojantiems statytis namą. Pavyzdžiui, jei sutuoktiniai uždirba po 650 eurų per mėnesį, reikėtų ilgai taupyti, kol pavyktų išlieti pamatus, „suburti“ karkasą… Ką ir kalbėti, kad pats sklypas taip pat kainuoja.

2017-ųjų antrąjį ketvirtį vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje siekė daugiau nei 650 eurų („į rankas“). Palyginti su kai kurių kitų šalių rodikliais, Lietuvoje situacija gana pesimistiška. Ir vis dėlto…

Yra nemažai sektorių, kuriuose algos kyla, tad tikrai ne visais atvejais yra didelis pagrindas skųstis.

Jei pritrūko pinigų

Jei pritrūko eurų, banknotų, monetų (arba tiesiog pinigų), tai dar nereiškia, kad uždarbis mažas. Situacijų pasitaiko visokiausių, tad deficitą piniginėje ar plikus nulius sąskaitoje lemia ne tik pajamų dydis.

O turint didelių planų rūpi, kur paskolos išduodamos palankiausiomis sąlygomis. Tikimasi, kad palūkanos bus normalios (t. y. kuo mažesnės), taip pat ieškoma tokios įstaigos, kurioje darbuotojai kompetentingai paaiškintų, kokios gi tos sąlygos.

Ne raguoliais skolinama ir ne aukso luitais… Banko sąskaitoje skaičiai tampa patrauklesni, atsiranda galimybė įgyvendinti tikslus. Tačiau paėmus paskolą privalu išlaikyti discipliną. Juk net ir triženklę ar keturženklę sumą nesudėtinga iššvaistyti.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *