Darbo paieškos: ar paprasta surasti naują darbą

Darbo paieškos yra didelis iššūkis. Niekas niekuomet iš anksto negali žinoti, kaip paieškos eisis ir kiek laiko jos truks. Vieniems naują darbą surasti pavyksta bene akimirksniu, kai tuo tarpu kitiems visas darbo paieškų procesas užsitęsia ir ne vieną mėnesį. Ir vėlgi, tai labai tiesiogiai priklauso nuo daugybės skirtingų veiksnių, tarp kurių yra ir darbo ieškančio žmogaus turima patirtis, darbo pobūdis, kvalifikacija, pageidaujamas darbo užmokestis, darbovietei keliami reikalavimai, atitikimas darbdavio keliamiems reikalavimams ir kt. Todėl jei jūs taip pat galvojate apie galimybę pradėti ieškoti naujo darbo, dabar būtų pats metas atsižvelgti į keletą svarbių veiksnių.

Be abejo, pirmiausia jūs turite nepalikti savo dabartinės darbovietės, kol nesuradote jums tinkamos naujos darbo vietos. Jei buvote nusprendę elgtis priešingai, turėtumėte stabtelėti ir suprasti vieną paprastą dalyką. Jei jūs paliksite savo dabartinį darbą ir imsitės ieškoti naujo, susidūrę su ilgiau trunkančiomis darbo paieškomis galite pradėti jausti ir daug didesnį stresą, kuris jus išmuštų iš vėžių ir sukeltų nemenką galvos skausmą. Be to, jūs galite imti jausti ir daug didesnę būtinybę kuo greičiau surasti naują darbo vietą, o tai gali paskatinti jus priimti pernelyg skubotus ir neapgalvotus sprendimus, kuriais jūs nebūsite patenkinti.

Taigi, vis dar turėdami savo dabartinį darbą pagalvokite apie tai, kokios naujos darbo vietos jūs norėtumėte. Tokiu atveju jums reikėtų suformuoti savo prioritetų sąrašą, kuriuo remdamiesi galėtumėte daug lengviau naršyti po dabartinius darbo pasiūlymus. Žinoma, darbų paiešką vykdyti turėtumėte naudodamiesi internetu, kadangi šiandien darbo skelbimai internete pasižymi didžiausia pasiūla. Visa tai jums suteiks daug platesnes galimybes ir leis lengviau atrasti norimą darbo vietą.

Taip pat turėtumėte nepamiršti ir apie savo gyvenimo aprašymą, kurį siųsite potencialiems darbdaviams. Kadangi paprastai į įvairių įmonių siūlomas darbo vietas kandidatuoja daug kandidatų, turite pasistengti išsiskirti iš daugelio kitų. Ir būtent savo CV pagalba galite tai padaryti, tačiau tam jums reikės skirti daugiau dėmesio, laiko ir pastangų. Kuo originalesni ir išradingesni būsite, tuo geresnį ir patrauklesnį gyvenimo aprašymą jums pavyks sukurti. O tai gali reikšmingai padidinti tikimybę sulaukti teigiamo darbdavių atsakymo ir kvietimo į pirmąjį darbo pokalbį.

Žinoma, turite suprasti, kad darbo paieškų trukmė kiekvienu atveju skiriasi. Todėl negalvokite, kad jūs privalote darbą surasti jau kitą dieną. Kartais kvietimo į darbo pokalbį galite sulaukti ir po kelių savaičių nuo savo CV išsiuntimo. Todėl būkite kantrūs ir tinkamai nusiteikę. Be to, visuomet pasiruoškite jūsų laukiantiems darbo pokalbiams, kurių metu ne tik atsakinėkite į jums užduodamus klausimus, tačiau taip pat užduokite ir saviškius, tokiu būdu parodydami, kad jūs domitės konkrečia darbo vieta ir įmone.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *