Kas yra kilnojamo turto vertinimas?

Kilnojamo turto vertinimas yra tikrosios rinkos arba dabartinės turto vertės nustatymo procesas, naudojant buhalterines vertes, absoliutaus vertinimo modelius, tokius kaip diskontuotų pinigų srautų analizė, pasirinkimo sandorių kainos modeliai ar palyginamieji. Toks turto vertinimas apima įvairią kilnojamą nuosavybę. Tam tikrais atvejais gali būti vertinamos ir investicijos į antrinę rinką turinčius vertybinius popierius, tokius kaip akcijos, obligacijos ir pasirinkimo sandoriai; materialus turtas, pvz., pastatai ir įranga; arba nematerialųjį turtą, pvz., prekių ženklus, patentus ir prekių ženklus.

Turto vertinimas: ką būtina suprasti?

Kilnojamo turto vertinimas atlieka pagrindinį vaidmenį finansų srityje ir dažnai jį sudaro tiek subjektyvūs, tiek objektyvūs matavimai.

Tai aktualu ir fiziniams, ir juridiniams asmenims, įmonėms, verslams. Įmonės ilgalaikio turto, kuris gali būti baldai, technika, kita įranga, vertė yra nesudėtinga, remiantis jo buhalterine verte ir pakeitimo išlaidomis. Tačiau finansinėse ataskaitose nėra numerio, kuris investuotojams tiksliai pasakytų, kiek vertas įmonės prekės ženklas ir intelektinė nuosavybė. Įmonės gali pervertinti prestižą įsigydamos, nes nematerialiojo turto vertinimas yra subjektyvus ir jį gali būti sunku įvertinti.

Kilnojamo turto vertinimas ir esminiai faktai apie šią paslaugą:

  • Turto vertinimas – tai tikrosios turto rinkos vertės nustatymo procesas.
  • Tiek nekilnojamo, tiek kilnojamo turto vertinimas dažnai susideda iš subjektyvių ir objektyvių matavimų.
  • Grynoji turto vertė yra apskaitinė materialiojo turto vertė, atėmus nematerialųjį turtą ir įsipareigojimus.
  • Absoliučios vertės modeliai vertina turtą pagal tik to turto savybes, pvz., diskontuotą dividendą, diskontuotą laisvą pinigų srautą, gyventojų pajamas ir diskontuoto turto modelius.
  • Santykiniai vertinimo koeficientai, tokie kaip P/E koeficientas, padeda investuotojams nustatyti turto vertinimą lyginant panašų turtą.

Kilnojamas turtas užima labai svarią visų turto vertinimo atvejų dalį Lietuvoje, todėl ši paslauga gali būti aktuali ir Jums. Jeigu prireikė kilnojamo turto vertinimo, planuojate pirkti, parduoti, įkeisti, dovanoti turtą, kreipkitės į patikimus vertintojus, kurie turi ilgametę patirtį ir geba kritiškai vertinti ir analizuoti procesus. Tai padės išvengti klaidų ir leis nustatyti tikrą Jūsų kilnojamo turto vertę greitai, be papildomų rūpesčių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *