Kokioms įmonėms gali būti naudingas finansinių ataskaitų auditas?

crop businessman giving contract to woman to sign
auditas
Photo by Andrea Piacquadio on Pexels.com

Vos tik užsiminus apie įmonės finansus dažnai kūnu perbėga šiurpuliukai ir norisi, kad šis klausimas būtų kuo greičiau „uždarytas“. Įmonėje visuomet yra siekiama, kad viskas būtų atliekama ne tik skaidriai, bet ir profesionaliai bei ne jokių nereikalingų nuokrypių. Būtent tam reguliariai ir yra pateikiamos įmonių vadovams ar akcininkams finansinės ataskaitos. Jų išrašai dažniausiai „kalba patys už save“.

Skaičius visada reikia ir labai naudinga tinkamai suprasti. Dėl šios priežasties naudinga nuo mažų dienų ne tik nerti į matematikos mokslus, bet ir domėtis finansais. Asmens finansinis raštingumas labai daug gali pasakyti apie žmogų. Tad lygiai taip pat ir tinkamai valdomi įmonių bei bendrovių finansai labai gerai atspinti visą jos atmosferą, darbo kultūrą, atsakingumą ir patikimumą verslo partneriams. Tam, kad šie veiksmai būtų užtikrintai atlikti deramai, turi būti samdomas finansinių ataskaitų auditas.

Kadangi po atlikto įmonės audito dažnai gali būti likusių neatsakytų klausimų ar neišspręstų problemų, tai į šį darbų atlikimą orientuotas specialistas gali iškalbingai pateikti informaciją, kuri bus suprantama kiekvienam. Finansinių ataskaitų auditas leidžia auditoriui suteikti pagrįstą užtikrinimą, kad finansinės ataskaitos pateikia teisingą bei tikrą vaizdą pagal finansinių ataskaitų sudarymo tvarką ir kitus reikalingus bei reikšmingus teisės aktus.

Kam gali būti reikalingas bei naudingas finansinių ataskaitų auditas?

Reta įmonė galėtų pasigirti neturėjusi finansinio audito. Jie turi būti atliekami reguliariai ir profesionaliai. Šiam darbui verta samdyti patikimus specialistus, kurie užtikrins kokybišką bei laiku atliekamą darbą. Finansinių ataskaitų auditas gali būti naudingas bei reikalingas tiek mažoms, tiek vidutinio dydžio bei pačioms didžiausioms prekybos, gamybos ar paslaugas teikiančioms įmonėms. Jos gali veikti bet kuriuose ūkio sektoriuose.

Tam, kad šis aprašomas darbas būtų kompetentingai atliktas būtina auditoriams remtis tarptautiniais audito standartais. Patikimos ir ilgametę auditų patirtį turinčios įmonės naudoja tik tokius darbo įrankius, kurie užtikrina ne tik kokybišką, bet ir nuoseklų bei sklandų procesą, kurio dėka atliekamas auditas bus daromas laikantis vietinių bei tarptautinių audito standartų bei kitų teisės aktų ir tvarkų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *