Ar saulės elektrinė yra gera investicija?

 

Galimybė naudotis elektros energija, gaunama iš saulės domina vis daugiau lietuvių. Vis dažniau ant namų stogų matomos saulės elektrinės, o saulės parkai užima vis daugiau Lietuvos plotų. Nors daugelis žino šio elektros energijos gavimo būdo privalumus, tačiau kartais tautiečius gąsdina nemažos saulės elektrinės kainos. Aptarkime, ar tai investicija, kurios nauda atperka išlaidas?

 

Pakankamai trumpi atsipirkimo laikotarpiai

Skaičiuojant pagal pavyzdinius duomenis, 3 kW galios saulės elektrinė įrengta name, kuriame per metus sunaudojama apie 3000 kWh elektros energijos, kainuotų 3000 eur. Pasinaudojus APVA parama elektrinės pirkėjui kompensuojama beveik 1000 eur, tad patirtos išlaidos sumažėja iki 2000 eur. Ši investicija atsiperka maždaug per 5,5 metų. Tuo tarpu saulės parkai yra šiek tiek mažiau ekonomiškas sprendimas – juose įsigyta saulės elektrinės dalis atsiperka maždaug per 7 metus. Ar tai ilgi laikotarpiai? Atsakant į šį klausimą verta pagalvoti, kokią dalį žmogaus gyvenimo trukmės perspektyvoje užima 5 ar 7 metai…

 

Ne vien ekonominė pusė

Nors ir kaip norisi tiksliai paskaičiuoti investicijos grąžą, kalbant apie tokias temas kaip saulės elektrinės ar saulės parkai negalima visko matuoti tik pinigais. Įprastos elektros energijos gamybos procese išskiriamas CO2. Apie tai, kad didėjantys anglies dvideginio kiekiai aplinkoje yra opi problema visame pasaulyje, neverta tikriausiai nei priminti. Standartinį ir aplinką teršiantį elektros energijos gamybos būdą pakeitę saulės elektrinių gaminama žaliąja energija prisidėsite prie švaresnės aplinkos, kurioje ne tik gyvename patys, bet ir gyvens mūsų vaikai ir anūkai.

 

Paprasčiau, lengviau ir suprantamiau

Naudojantis įprasta elektros energija rečiau ar dažniau tenka susidurti su gedimais bei prisitaikyti prie elektros tiekėjų keičiamų elektros energijos tarifų. Naudodamiesi elektros energija, kurią gamina saulės elektrinės ir saulės parkai, būsite laisvi nuo šių nesklandumų ir įsipareigojimų. Kitaip tariant, būsite nepriklausomi patys sau šeimininkai, matantys kiek jūsų elektrinė pagamino žaliosios elektros energijos, kiek jos išnaudojote ir patys priimsite sprendimus norėdami pakeisti objekto adresą ar atlikti kitus veiksmus.

 

Investicija į saulės elektrinę, atsiperkanti per pakankamai trumpą laikotarpį suteikia daugiaprasmę naudą. Prisidėjimas prie švaresnė aplinkos, palankios naudojimosi sąlygos ir po atsipirkimo kas mėnesį mažiau kainuojanti elektros energija neabejotinai atsveria patirtas išlaidas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *