Automobilių išperkamoji nuoma –  ką reikėtų žinoti?

 Prekių pirkimas išsimokėtinai – jau seniai žinomas ir pirkėjų mėgstamas pirkimo būdas. Nedaug  nuo jo skiriasi ir išperkamoji automobilių nuoma. Šiuo atveju taip pat galite naudotis automobiliu mokėdami mėnesines įmokas, o išmokėjus visą sutartyje nurodytą sumą automobilis tampa jūsų nuosavybe. Panagrinėkime šią temą išsamiau.

  • Pradinis įnašas

Kaip žinia, automobiliai yra pakankamai nemažos materialinės vertės, tad įmonės, teikiančios jų išperkamosios nuomos paslaugas dažniausiai reikalauja pradinio įnašo. Jo dydis daugiausiai priklauso nuo automobilio vertės ir  išperkamosios nuomos laikotarpio. Dažniausiai jis sudaro 10% sutartyje nurodytos automobilio vertės.

  • Kas gali pasinaudoti?

Automobilio išperkamosios nuomos galimybe gali pasinaudoti pilnamečiai Lietuvos piliečiai, gaunantys pastovias oficialias pajamas. Taip pat taikomas minimalus reikiamo darbo stažo laikotarpis, kuris dažniausiai yra 6 mėnesiai.

  • Automobilio draudimas

Išperkamosios nuomos būdu įsigyjamas automobilis turi būti apdraudžiamas ne tik privalomuoju automobilių draudimu, bet ir banko draudimu. Mėnesinės draudimo įmokos gali būti įtrauktos į išperkamosios nuomos sutartį ir pirkėjas gali mokėti susumuotas mėnesines įmokas (bendrą automobilio išpirkimo ir draudimo sumą).

  • Sutarties sąlygos

Išperkamosios nuomos laikotarpis, įmokų dydis, pradinio įnašo dydis ir kitos  sutarties sąlygos yra individualios ir nustatomos kiekvienu atveju atskirai. Tačiau dažniausi standartiniai variantai yra apie 10% pradinio įnašo dydis ir apie 6 metų automobilio išperkamasis laikotarpis. Šios sąlygos gali būti koreguojamos pagal pirkėjo pageidavimus ir galimybes bei pagal išperkamosios nuomos paslaugas teikiančios bendrovės nuostatus.

Automobilių išperkamoji nuoma – tai puiki galimybė įsigyti automobilį tiems, kurie negali sau leisti to padaryti iš nuosavų lėšų. Pasinaudoję išperkamąja nuoma nemažą sumą sumokėsite dalimis, o naudotis automobiliu galėsite jau nuo sutarties pasirašymo dienos.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *