Europos centrinis bankas Konstantinui Karosui leido valdyti Medicinos banko akcijas

Europos centrinis bankas (ECB) priėmė sprendimą neprieštarauti Konstantinui Karosui ir jo valdomai bendrovei „Western Petroleum Limited“ įgyti Medicinos banko akcijų suteikiamas balsavimo teises. Pagal ECB sprendimą, visos akcijų suteikiamos balsavimo teisės buvo perleistos K. Karoso 100 proc. kontroliuojamai UAB „MB valdymas“. Šiuo metu K. Karosui priklauso 90,13 proc. banko akcijų, „Western Petroleum Limited“ valdo 9,87 proc.

Taip pat K. Karosas nutraukė Medicinos banko akcijų pardavimo sutartį sudarytą su verslininku iš Jungtinių Arabų Emyratų Nitinu Shelke, valdančiu investicijų ir finansinių paslaugų grupę „Growmore Group“.

„ECB sprendimas mums leis galutinai formalizuoti Medicinos banko akcininko statusą ir be apribojimų įgyvendinti akcininko teises. Vienas etapas baigėsi, laikas atversti švarų lapą ir toliau kurti ilgalaikę banko vertę. Banko pardavimui nesakau „ne“, tačiau šiuo metu nėra jokio poreikio skubėti – tai strateginis sprendimas, kuriam gerai pasirengti reikia laiko“, – pažymėjo Konstantinas Karosas.

Jo teigimu, pastarieji įvykiai neturės įtakos nei banko veiklai, nei tolimesnei strategijai – Medicinos bankas ir toliau orientuosis į smulkų ir vidutinį verslą, žemės ūkio sektoriaus finansavimą ir privačios bankininkystės paslaugas, išnaudodamas savo turimą didžiausią  padalinių tinklą visoje Lietuvoje.

2020 metais Medicinos bankas uždirbo 3,6 mln. , o grupė – 3,8 mln. eurų pelno. 2020 m. pabaigoje banko turtas sudarė 389,5 mln. eurų.  Medicinos banko indėlių portfelis per 2020 metus išaugo 10%, iki 343 mln., o paskolų portfelis mažėjo 3,9 mln. eurų ir sudarė 200 mln. eurų. Banko kapitalo pakankamumo rodiklis 2020 m. pabaigoje siekė 19,81 proc.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *