Skolų valdymo grupė „Easy Debt Service“ pernai fiksavo dviženklį augimą

Skolų valdymo grupė „Easy Debt Service“ (EDS) 2020-uosius baigė 42 proc. (iki 20,8 mln.) eurų padidinusi valdomą turtą ir 47 proc. (iki 5,98 mln. eurų) išauginusi  konsoliduotas pajamas. EDS valdomo  bendro paskolų portfelio nominali vertė laikotarpio pabaigoje siekė  204 mln. eurų ir per metus padidėjo beveik ketvirtadaliu.  Pagal šiuos rodiklius, EDS skaičiavimu, grupė pakliūva tarp trijų didžiausių skolų valdymo bendrovių Lietuvoje.

„Metai buvo sėkmingi tiek turto augimo, tiek skolų valdymo požiūriu. Pasiteisino mūsų dėmesys ir investicijos kuriant infrastruktūrą, skirtą efektyviai aptarnauti vidutinius ir didelius paskolų paketus. Daugiau nei pusę bendro paskolų portfelio užima trys bankų ir 2 kredito unijų paskolų portfeliai, kuriuos sėkmingai valdome “, –  sakė „Easy Debt Service“ direktorė Rasa Butkuvienė.

Pernai EDS įsigijo du bankų paskolų portfelius, kurių bendra nominali vertė siekė 25 mln. eurų.

„Finansinių įstaigų paskolos yra didelis, sudėtingas, tačiau tvarkingas ir gana tiksliai valdomas turtas. Įrodėme, kad su tuo galime puikiai tvarkytis. Šiuo metu baigiame kurti unikalią IT sistemą, kuri leis ne tik optimizuoti daugelį nusipirktų skolų valdymo procesų, bet ir itin efektyviai atlikti skolų administravimo trečiosioms šalims veiksmus, kurie paprastai dėl savo kiekybinių parametrų yra labai imlūs resursams. Manome, kad tik tos įmonės, kurios sugebės tinkamai ir efektyviai išnaudoti IT įrankius, sugebės išlikti pelningos ilguoju laikotarpiu”, – pranešė R.Butkuvienė.

EDS vadovė pažymėjo, kad pernai nebuvo fiksuojama didesnio įsipareigojimų nevykdymo protrūkio, todėl negalėtų sakyti, kad pandemija išjudino pavojingus procesus skolų rinkoje.

„Kita vertus, gali būti, kad karantinas ir valstybės paramos priemonės daliai verslų ir gyventojų tiesiog atitolino raudoną liniją, kurią peržengus nustojama vykdyti įsipareigojimus“, – pridūrė R.Butkuvienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *