Nuo ko pradėti norint išieškoti skolą?

Skola tikrai nemaloni aplinkybė tiek skolininkui, tiek kreditoriui. Asmuo, kuriam negrąžinama skola, dėl to patiria nuostolius, o tuo tarpu skolininkui dažniausiai skola tampa galvos skausmu. Žinoma, esant galimybėms, kiekvienas atsakingas skolininkas stengiasi geranoriškai grąžinti skolą. Deja, tai ne visuomet tampa realybe. Ilgesnį laiką neatgavę skolos kreditoriai supranta, kad vienintelis variantas tai skolų išieškojimas. Tuomet dažniausiai kyla klausimas, nuo ko gi pradėti? Pateikiame žingsnius, kaip pradėti skolos išieškojimą.

  • Konsultacija

Pirmiausia, pasitarkite su šios srities specialistu, t.y. teisininku arba bendrovės, kurioje vykdomas skolų išieškojimas specialistu. Taip ne tik išsiaiškinsite visus konkrečius klausimus, bet ir sužinosite subtilybes, susijusias su skolos išieškojimu. Na, o poreikiui esant, šie specialistai parengs reikiamus dokumentus.

  • Ikiteisminis skolų išieškojimas

Jei turite skolą įrodančius dokumentus, rekomenduojama pirmiausia išbandyti ikiteisminio skolų išieškojimo galimybes. Toks skolų išieškojimas yra greitesnis, nereikalaujantis ruoštis ir laukti teismo procesų. Šias paslaugas teikia skolų išieškojimo bendrovės bei antstoliai. Darbuotojai, kuriems perduotas skolų išieškojimas bendrauja su skolininku, siunčia raginimus atsiskaityti, įspėja apie skolos negrąžinimo pasekmes ir žymiai didesnes išlaidas, jei skolos išieškojimas bus perduotas teismui. Dažniausiai tai paskatina skolininką grąžinti skolą. Beje, šiuo atveju skolos išieškojimas kreditoriui iš anksto nekainuoja. Ikiteisminio išieškojimo paslaugos apmokamos tik tada,  kai kreditoriui pilnai grąžinama visa skola.

  • Teismas

Kreipimasis į teismą tai paskutinė galimybė išieškoti skolą. Ji veiksminga tuomet, kai ikiteisminis skolos išieškojimas neduoda rezultatų. Šiuo atveju teismo rūmams reikia pateikti ieškinį ir visus su skolos įrodymu ir išieškojimo bandymais susijusius dokumentus. Jei nekyla jokių nesklandumų, dažniausiai skolos išieškojimas priteisiamas jau pirmo teismo posėdžio metu. Tuomet su galiojančiu teismo sprendimu kreditorius gali kreiptis į antstolį dėl priverstinio skolos išieškojimo. Net jei skolininkas neturi pajamų ar kyla kiti nesklandumai bandant išieškoti skolą, skolų išieškojimas gali būti nukreiptas į skolininkui priklausantį kilnojamąjį arba nekilnojamąjį turtą.

Skolų išieškojimo laikotarpis yra individualus klausimas. Kartais imantis veiksmų, skola grąžinama greitai, o kartais tai užtrunka ir ilgiau. Bet kuriuo atveju, net jei skolos grąžinimas dalimis trunka metus ar dar ilgiau, svarbiausia, kad paskolinti pinigai grįžta jų teisėtam savininkui.

Skolas padeda išieškoti patyrę teisininkai. Daugiau informacijos apie tai rasite čia: https://teisineskonsultacijos.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *