Vartojimo paskola – finansinei naštai palengvinti

paskola

paskola

Finansų planavimas – itin dažna tema ne tik spaudoje, bet ir kiekvienuose namuose. Suplanuoti išlaidas pagal gautas pajamas pavyksta didžiajai daugumai, tačiau suplanuoti jas taip, kad pinigų liktų ir taupymui – tai iššūkis, kurį įveikia tikrai ne kiekvienas. Nuolat atsiranda įvairių netikėtų ir neplanuotų išlaidų, kurios pareikalauja ilgo galvos sukimo – kaip išsisukti? Vieni skolinasi iš artimųjų, kiti ima greituosius kreditus, tretieji štai netikėtas išlaidas padengia vartojimo paskola. Žinoma, ne visi ir supranta, kad yra ta vartojimo paskola ir kaip ji gali padėti finansų planavime.

Galimybė pasiskolinti pinigų iš banko ar kredito unijos yra vienas iš variantų, padedantis išspręsti su finansų planavimu susijusias problemas. Vartojimo paskola išsiskiria nuo kitų paskolų tipų (būsto paskolos, paskolos su turto įkeitimu, paskolos automobiliui ar refinansavimui) – ją imant nereikia finansinei institucijai pagrįsti savo planuojamų išlaidų tipo. Pakanka nurodyti reikiamą pasiskolinti sumą, o bankas ar kredito unija patikrins asmens kredito istoriją ir pateiks pasiūlymą paskolai gauti. Įprasta, kad vartojimo paskola gali siekti net 20 tūkstančių eurų, o palūkanos kinta priklausomai tiek nuo sumos, tiek ir paskolos gražinimo trukmės ar asmens kredito istorijos. Taigi, vartojimo paskola gali būti naudojama įvairiems tikslams – kad ir vestuvių šventės iškėlimui, jei tam taupyti užtrunka daugiau laiko nei norėtųsi.

Gyvenantieji didmiesčiuose įprastai turi ne tik kur kas geresnį finansinį raštingumą bei finansų planavimo įgūdžius, bet ir kur kas didesnį pasirinkimą institucijų, kurios gali suteikti vartojimo paskolą. Štai kredito unija Kaune yra pakankamai dažnai matomas iškabos tekstas Kauno mieste, tačiau reikėtų atsargiai įvertinti kam patikėti savo pinigus. Finansinę instituciją ar paskolos teikėją rinktis reikia išties atsakingai. Turbūt nereikia net minėti, kad skolintis taip pat būtina atsakingai. Galimybę skolintis bankinė institucija vertina iš savo perspektyvos, t.y. rizikos, kad vartojimo paskola bus negražinta. Tačiau kiekvienam besiskolinančiam asmeniui taip pat būtina įvertinti ar būsimoji finansinė našta nebus per didelė – ypač pajamų netekimo atveju. Todėl prieš skolinantis būtina apgalvoti, ar šis žingsnis yra būtinas – juk kur kas geriau taupyti!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *