„BaltCap“ pardavė „Labochemos“ akcijas Prancūzijos laboratorinių reikmenų tiekėjui „Dominique Dutscher”

Didžiausio privataus kapitalo fondų valdytojo Baltijos šalyse „BaltCap“ valdomas fondas „Lithuania SME Fund“ už neskelbiamą sumą Prancūzijos grupei „Dominique Dutscher“ pardavė 46 proc. valdytų laboratorijų įrangos ir medžiagų prekybos bendrovės „Labochema“ akcijų. Savo akcijų paketus pardavė ir buvęs įmonės valdybos pirmininkas Paulius Miežys bei „Labochemos“ vadovas Deivaras Šelmys, toliau liekantis vadovauti įmonei. Tokiu būdu, strateginis investuotojas įgijo 100 proc. „Labochemos“ akcijų kontrolę. Sandoris užbaigtas šiandien, birželio 9 dieną. 

1997 metais įsteigta „Labochema“ yra integruotų laboratorijų sprendimų tiekėja, turinti padalinius visose Baltijos šalyse. Ji taip pat kontroliuoja ir sparčiai augančią laboratorijų baldų gamybos įmonę „Gidela“.  Įmonėse dirba daugiau nei 50 žmonių. Konsoliduotos grupės pajamos 2020 metais siekė 12,6 mln. eurų.

„Labochema“ yra labai efektyvi organizacija, kurios pagrindą sudaro lojalūs ir didžiulę patirtį sukaupę komandos nariai. Šis faktorius niekur nedingsta ir po sandorio, todėl esu tikras, kad kartu su „Dominique Dutscher“ patirtimi ir galimybėmis užsienio rinkose, „Labochemai“ atsivers naujos perspektyvos. „BaltCap“ ir „Labochema“ buvo partneriai 10 metų ir tai buvo kupina gerų emocijų kelionė“, – pažymėjo „BaltCap“ partneris Šarūnas Stepukonis.

„Naują „Labochemos“ evoliucijos etapą pradėsime su strateginiu investuotoju, kuris veikia visoje Europoje ir yra didžiausias nepriklausomas laboratorijų medžiagų ir įrangos tiekėjas.  Nepaisant dydžių skirtumo, „Dominique Dutscher“ verslo filosofija ir vertybės labai panašios į mūsų. Esame pasirengę ir motyvuoti kartu žengti greičiau ir toliau. Taip pat noriu padėkoti „BaltCap“ už pagalbą ir patarimus – kartu su jais mes tapome brandžia organizacija“, – sakė „Labochemos“ vadovas Deivaras Šelmys.Šis sandoris dar labiau sustiprins „Dominique Dutscher“ – didžiausio Europoje nepriklausomo laboratorinių reikmenų tiekėjo, kurio pajamos siekia 300 mln. eurų – pozicijas rinkoje.

Laikantis grupės strategijos,  visų bendrovių stiprybės išnaudojamos klientų, kurie gauna prieigą prie didesnės pirmaujančių Europos ir globalių gamintojų prekių pasiūlos, naudai.

Kalbėdamas „Dominique Dutscher“ vardu, grupės prezidentas Dominique Wenckeris pažymėjo: „Dominique Dutscher“ užaugo naudodamasi savo patirtimi gyvybės mokslų srityje ir nuosekliai didino savo rinkos dalį Prancūzijoje ir kitose Europos šalyse. Grupė puikiai pažįstama dėl savo paslaugų kokybės ir techninės pagalbos, taip pat, dėl šiltų santykių su savo klientais ir itin plačios prekių pasiūlos bei pirmaujančios tiekimo sistemos. Priimdami „Labochemą“ į „Dutscher“ bendrovių šeimą mes dar labiau sustiprėsime Europoje, dalinsimės savo patirtimi ir investuosime į naujas galimybes, kurios pasitarnaus klientams. Mes labai džiaugiamės, kad grupė ne tik išplės veiklų sąrašą, bet ir savo veikimo geografiją“.

„Dominique Dutscher“ veikia nuo 1982 metų. Šiuo metu grupėje yra 14 bendrovių, išsidėsčiusių Prancūzijoje, Ispanijoje, Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, Slovakijoje, Čekijoje, Šveicarijoje ir Vokietijoje. „Labochema“ po sandorio ir toliau veiks savo vardu.

Sudarant sandorį „Labochemos“ akcininkus konsultavo finansų patarėjai „Oaklins“ ir teisės patarėjai „Ellex“.

„BaltCap“ „Labochemos“ akcijų įsigyjo 2011 metais. Tai jau 8-a parduota įmonė iš 9, buvusių  „BaltCap SME Fund“ portfelyje. Fondas dar valdo sporto klubų tinklą „Impuls“,  valdantį 29 klubus   Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Fondo sekėjas „BaltCap Growth Fund“ per porą metų investavo  į 6 imones (Lietuvoje  – „Livin”, „Gemma” ir „Verkter”).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *