Šiuolaikiniai kasos aparatai efektyvesniam darbui

Pardavimų srityje didelis dėmesys veikloje skiriamas greitiems ir saugiems atsiskaitymams. O kad darbas būtų efektyvesnis – geriausia rinktis šiuolaikiškus  technikos sprendimus. Vienas tokių – kasos aparatai su POS sistema, kurie palengvina ir pagreitina darbą. Tokie kasos aparatai plačiai naudojami tiek parduotuvėse, tiek maitinimo įstaigose.

Kas yra POS sistemos?

POS sistemos – tai kompiuterinis kasos aparatas, kuris naudojamas atsiskaitymo operacijoms. Dažniausiai tai ne tik aparatas, bet ir papildomi priedai. Pavyzdžiui, monitorius pardavėjui, monitorius klientui, čekių spausdinimo aparatas, atsiskaitymo kortelėmis skaitytuvas ir kt priedai. Visa ši technika keičiasi duomenimis ir yra sujungta į vieną sistemą. Tai reiškia, kad jos naudojimas ne tik pagreitina atsiskaitymus ir paverčia juos saugesniais, bet ir automatizuoja tam tikrus darbo procesus, tad padeda darbuotojams sutaupyti laiko.

POS sistemos restoranams ir kavinėms

Turbūt  dažniausiai POS sistemos yra sutinkamos maitinimo įstaigoje.  Daugelyje kavinių, barų ir restoranų matome, kaip padavėjai užsakymus veda į specialius aparatus arba naudodamiesi kortelėmis ir prisijungę prie ant baro stovinčio monitoriaus. Tai reiškia, kad įstaigoje naudojami šiuolaikiški POS kasos aparatai, kurie greitai apdoroja informaciją ir užtikrina operatyvesnį aptarnavimą bei užsakymų paskirstymą.

 

Padavėjui priėmus užsakymą, jis suvedamas į sistemą ir pasiekia virėjus arba barmeną, priklausomai nuo to, klientas užsisakė maisto ar gėrimų. Pardavėjai sutaupo laiko, nes nereikia patiems rašyti užsakymų raštu ir nešti jų virėjams. Be to, sistema leidžia modifikuoti užsakymą pridedant papildomų užduočių. Pavyzdžiui, nurodyti virtuvės darbuotojams, kad užsakymą patiekalą reikėtų gaminti nededant svogūnų. Tai tik kelios sistemos galimybės, kurios padeda dirbti efektyviau, naudojant POS sistemas.

 

POS kasos aparatai parduotuvėse

Tiek didesnėse, tiek mažesnėse parduotuvėse vis dažniau galima sutikti POS sistemas. Tiesą sakant, turbūt jau sunku rasti parduotuvę, kurioje vis dar naudojami seno tipo kasos aparatai. Šiuolaikinės kompiuterinės sistemos padeda parduotuvėms atlikti mokėjimus greitai ir patikimai, o klientams leidžia atsiskaityti skirtingais būdais.

 

Be to, dirbant su POS sistemomis, galite stebėti pardavimus ir analizuoti savo parduotuvės veiklą. Skirtingai nei įprasti kasos aparatai, POS kompiuterinė sistemos suteikia plačias  galimybes analizuoti sugeneruojamas pajamas, gaunamus užsakymus ir kitą informaciją. Sistema pati sugeneruos Jums reikalingas ataskaitas. Tai padaryti lengva ir neužtrunka daug laiko. Tad taip galite išvengti žmogiškųjų klaidų analizuojant duomenis ir pildant kasos žurnalą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *